Vážení zákazníci, v týdnu od 27. 6. do 9. 7. 2024 máme dovolenou. Datum nejbližší expedice je 9. 7. 2024. Prosíme o trpělivost a děkujeme za pochopení.
1 hodnocení

PŘEKÁŽKY V SEBEPOCHOPENÍ | Využití v terapii

840 Kč
Kategorie: Produkty

Karty byly vytvořeny po zkušenostech práce s klienty a jejich příběhy. Na první pohled působí specifickým dojmem, přinášejí témata spojená také s dospíváním. 

Autorka Věra Scherer, zkušená behaviorální patoložka a specialistka na rodinnou a vztahovou problematiku, píše o práci s kartami kupříkladu toto: "Práce s kartami je z mého hlediska jedna z projektivních technik a vnímám ji jako prostředek, který klientovi může umožnit hlubší sebepoznání a rozvoj. Klient vidí na obrázku to, co zapadá do jeho zkušeností, aktuální situace, ale i citové zranění.  Práce s kartami tedy může jednak obohatit vnitřní svět klienta a jednak pomáhá vést rozhovor s terapeutem. Je tak možné mluvit i o negativních, či nepřijatelných otázkách. Lze takto např. vytvořit příběh s jiným koncem apod."

"Při využítí karet kladu důraz také na používání „Já“, místo „Ono“, nebo „Ty“. To klientovi umožňuje soustředit se na přítomnost a zároveň být v kontaktu sám se sebou a s podvědomými částmi své psychiky. Toho můžeme dosáhnout díky asociativnímu rozměru karet, které samy o sobě nemají schopnost něco vyřešit, ale podporují asociaci, tedy vztah mezi duševními obsahy. Karty jako nástroj v psychoterapii mohou velmi pomoci, neboť odráží osobnostní vzory fungování ve vztazích a prostředí."

Karty jsou umělecky ručně malované malířkou a fotografkou Zdeňkou Josefínou Trnečkovou, která je také autorkou post-surrealistické orientace.

Jsou vhodné pro poradenská pracoviště, krizová centra, psychology, speciální pedagogy, terapeuty a další odborníky.

Doporučujeme pro ty, co již mají zkušenosti s prací s projektivními kartami, zejména kvůli stručnému textu, jak karty používat.

OBSAH SADY Překážky v sebepochopení I Projektivní karty

  • 34 umělecky malovaných karet velikosti A6
  • Karty jsou z papíru vysoké gramáže bez lamina
  • Popis principu práce s kartami v anglickém a českém jazyce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu