Vážení zákazníci, objednávky expedujeme 1x týdně, obvykle ve středu. Prosíme o trpělivost a děkujeme za pochopení.

Prožitkový kurz práce s projektivními terapeutickými kartami v praxi s dětmi a adolescenty

Kurz je určen především školním psychologům, psychologům v neziskových organizacích či jiných institucích, speciálním pedagogům, sociálním pracovníkům či jiným odborníkům z pomáhajících profesí, kteří se věnují  přímé práci s dětmi a dospívajícími. 
 
Pracujete s dětmi? Máte ve Vaší organizaci obrázkové a slovní karty? Chtěli byste je více používat a potřebujete inspiraci? Cítíte se nejistí v práci s projektivním materiálem? Nebo chcete rozšířit možnosti práce o neverbální techniky a způsoby práce, ale tak, aby to bylo bezpečné pro Vaše klienty i pro Vás?
Nabízíme interaktivní workshop zaměřený na poradenskou/podpůrnou práci s dětmi od předškolního věku do rané dospělosti. Cílem kurzu je praktický nácvik, interaktivní sdílení a edukace zaměřená na vývojová stádia dětí, jejich potřeby a potenciál/rizika práce s projekcí.
 
V kurzu se zaměříme na celou škálu forem práce s dětským klientem, od individuální, přes práci s rodiči až po práci se skupinou.
 
Důraz bude kladen:
  • na vývojová specifika a potřeby dětí v jednotlivých vývojových obdobích - s dětmi předškolními/ranně školními (5-7 let), dětmi v mladším školním věku (8-12 let), s dětmi staršího školního věku (12-15) a adolescenty (15-18 let),
  • na rizika projektivní práce s dětmi,
  • prožitkovou formu kurzu, kdy si různé formy práce vyzkoušíte, doplněnou o nabídku dalších možností práce s projektivními kartami a kotvení prožitku do teoretického rámce,
  • sdílení zkušenosti a inspirace ve využití projektivních karet na míru potřebám ve své vlastní odborné praxi
V kurzu budeme prakticky pracovat s různými kartami z nabídky lektorských a terapeutických pomůcek b-creative ( např. Moře emocí, Karty s příběhy, Život je život, Contemplation a jiné).
 
Kurz je určen těm, kdo projektivní karty začínají používat a rádi by si vyzkoušeli různé druhy práce s kartami a ukotvili se v práci s projektivními pomůckami. Na kurzu se inspirují i ti, kteří již karty používají, ale kurz není zaměřen na psychoterapeutický proces, akcentuje využijí projektivních karet k navázání kontaktu s klientem, k vytvoření společného dobrého zážitku, k upevnění vztahu, tvoření hypotéz o klientovi, širšímu poznání klienta a více směrem k poradenské práci. Kurz není zaměřen na využití karet v práci pedagoga či lektora. 
 
Lektorka: Mgr. Alena Dostálová
 
Cena: 2600 Kč 
 
Termín: 26.11. 2024    
Čas: 9 - 16 hod (8 vyučovacích hod)
 
Místo konání: Prostory INDEPT, Pod Marjánkou 1675/41, Praha 6 Břevnov
 
Přihlášky:  zde
Zpět do obchodu